C-EVILHaberlerÖne Çıkanlar

C-Evil projesi kapsamında geliştirilen eğitim materyalleri web sitemizde yayınlandı

C-evil Projesi kapsmaında geliştirilen eğitim materyalleri, proje çıktılarını sınıf ortamında kullanacak olan Mesleki Eğitim ve Öğretim alanındaki eğiticileri ve uzaktan eğitim süreçleriyle  içeriği öğrenmek isteyen profesyonelleri desteklemek amacıyla üretilmiştir. Bu eğitim materyalleri C-Evil proje ortağı olan Ege Üniversitesi ve CAM ekipleri tarafından detaylı bir çalışma sonucunda hazırlanmıştır. Bu sürecin sonucunda kapsamlı eğitim materyalleri oluşturulmuştur. Eğitim materyali hem elektrikli araçların istayonlarının kurulumu hakkında ön bilgiye sahip olanlara hem de bu konu hakkında ilgilenen herkese için faydalı olabilecek şekilde hazırlanmıştır. Materyaller içerisinde uygulamaya dönük birçok içerik bulunmaktadır. Aynı zamanda materyallerden faydalanacak bireylerin kuramsal bilgileri de derinlemesine öğrenmesine imkân tanıyabilmektedir. Bu bağlamda eğitim materyalleri kapsamında Ege Üniversitesinde gerçekleştirilen elektrikli araç şarj istasyonunun kurulumu da örnek bir uygulama çalışması olarak sunulmaktadır.

Elektrikli araçların şarjına ilişkin geliştirilen eğitim materyallerinin içeriği, gerçekleştirilen ortak personel eğitimi sürecinde C-Evil’in Mesleki Eğitim ve Öğretim alanında olan ortakları tarafından geçerliliği kabul edildi ve onaylandı. Sanal ortamda gerçekleştirilen ortak personel eğitimi çevrimiçi olarak da tamamlandı. Bugün yayınlanan “Eğitici deneyimlerinin ve tavsiyelerinin toplanması” raporu gerçekleştirilen çevrimiçi eğitimden elde edilen sonuçlarıyla birlikte sunulmuştur.  Raporda sonuçlar ışığında katılımcılardan gelen geri bildirimlerin olumlu olduğu belirtilmiştir. Ayrıca eğitimin etkisini ölçmek adına ön-test ve son-test uygulanmış olup, elde edilen sonuçların da olumlu olması eğitimin sürdürülebilirliği açısından çok umut verici olduğu söylenebilir.

C-Evil Hakkında

C-Evil projesi kapsamında proje ortakları, elektrikli araçların istasyonu kurulumu eğitimindeki boşluğu doldurmak için elektrikli araç şarj cihazlarıyla ilgili yeni öğrenme ve eğitim materyalleri geliştirmek adına güçlerini birleştirdi.

Proje ve eğitimler hakkında daha fazla bilgi: www.c-evil.eu

Sorularınız için egeeuproject@gmail.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *