Yüksek Öğretim STEM Eğitmenlerinin Öğretim Teknolojileri becerileri kazanmalarına yönelik ERASMUS+ projesi ilk sonuçlarını paylaşıyor

Avrupa Birliği destekli, paydaşları İrlanda Galway Üniversitesi, Portekiz Beira Interior Üniversitesi, Bulgaristan Ruse Üniversitesi, İspanya’dan EOLAS ve Türkiye’den Ege Üniversitesi olan HE Teachers and Institutions and Instructional Technology (HIIT) adlı Erasmus+ Yüksek Öğretimde İşbirliği Ortaklıkları projesi çalışmalarını sürdürüyor.

Hedef kitle Yüksek Öğretim STEM eğitmenleri

Dijital hazırlık, esneklik ve kapasitenin geliştirilmesi yoluyla dijital dönüşümün ele alınması temasıyla HIIT, eğitimde dijital teknolojilerin öğretme, öğrenme, değerlendirme ve katılım için kullanılmasını sağlayarak yükseköğretim kurumlarının dijital dönüşüm planlarını desteklemeyi amaçlamaktadır. Yüksek öğretim STEM eğitmenleri için COVID-19 pandemisi etkisinin azaltılmasına katkı sağlama hedefiyle elektronik öğrenme platformu geliştirmeyi amaçlayan HIIT ilk sonuçlarını paylaşıyor.

STEM alanında çalışan yüksek öğretim eğitmenleriyle saha çalışması yapıldı.

Öğretim teknolojileri alanında yapılan masa araştırmasının yanında tüm proje paydaşları tarafından yüksek öğretim STEM eğitmenlerine yönelik odak grup görüşmesi ve anket çalışması yapıldı. 143 STEM eğitmenine ulaşılan anket çalışması ve 41 STEM eğitmenine ulaşılan odak grup görüşmesi ile saha çalışması tamamlandı. Projenin ilk basamağı olan saha çalışmasından elde edilen sonuçlar ile uzmanların analizlerine dayanarak müfredat yapısı oluşturulup farklı üniteler belirlendi. Şu anki süreçte ise özenle oluşturulmuş materyalleri içerecek dijital bir platform hazırlanmaktadır ve yakın gelecekte kullanıma sunulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.