CHET OnAir etkinliğimiz mühendislik öğretim elemanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

21 Eylül 2021 tarihinde Originn Coworking’te gerçekleştirdiğimiz “Mühendislik Eğitiminde Yaratıcı Tekniklerin Kullanımı Eğitici Eğitimi” etkinliğimiz, Prof. Dr. Özge ANDİÇ ÇAKIR ve Doç. Dr. Fırat SARSAR tarafından CHET projesi, CHET eğitim platformunu ve içeriğinin tanıtımı ile başladı.

Mühendislik Eğitiminde Yaratıcı Tekniklerin Kullanımı Eğitici Eğitimi etkinliğimizin önemli konu başlıklarından biri olan Öğretim ve Yaratıcılık konulu konferansını sunmak adına Doç. Dr. Alper BAŞBAY sunuma davet edildi.

Doç. Dr. Alper BAŞBAY, Öğretimde Yaratıcılık konferansı ile katılımcılara eğlenceli anlar yaşattı.

Etkinliğe Öğretim Teknoloğu İbrahim Halil Özdemir, yaratıcı tekniklerle ilgili örnek bir çalışma yaparak, CHET Öğrenme Platformu hakkında uygulamalı anlatım gerçekleştirdi. Devamında örnek yaratıcı teknikleri işleyerek ders ortamında karşılaşılabilecek sorunlara ve tekniklerin ne denli başarılı olduğuna dair soruları yanıtladı.

Etkinliğin bu bölümünde “6 Şapkalı Düşünme Tekniği” ile öğretimde kullanılan yaratıcı tekniklerin başarıları katılımcılar tarafından ölçüldü.

Öğle yemeği arasına giren etkinliğimizin devamında Öğretimde Yaratıcılık ve Teknoloji sunumu ile söz Doç. Dr. Fırat SARSAR’ a verildi.

Prof. Dr. Özge ANDİÇ ÇAKIR ve Doç. Dr. Fırat SARSAR tarafından yönetilen tartışma zirvesinde etkinliğe ve e-öğrenme ortamına dair sözlü geribildirimler alındı.

Etkinliğin temalarından biri olan doğaya ve yeşile saygı teması ve kağıt kullanımını azaltmak adına Katılımcılara Katılım belgelerinin elektronik ortamda iletildi, ardından her biri adına dikilen fidanlar için fidan sertifikaları katılımcılara takdim edildi.

3
4
2
1
5
8
6
7
previous arrow
next arrow

Etkinliğimize Ait Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.